حضور رشته «کلیستنیکس» فدراسیون آمادگی جسمانی در «کیش گیمز» / ثبت نام از زنان و مردان ورزشکار تا ۲۱ خرداد

رشته «کلیستنیکس» فدراسیون آمادگی جسمانی در بازی‌های ساحلی کیش «کیش گیمز» حضور خواهد داشت و ثبت نام از ورزشکاران مرد و زن به منظور حضور در مسابقات این رشته ورزشی تا ۲۱ خرداد سال جاری صورت می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون آمادگی جسمانی، رشته «کلیستنیکس» فدراسیون آمادگی جسمانی به منظور برگزاری مسابقات کشوری این رشته ورزشی در بازی‌های ساحلی کیش «کیش گیمز» حضور خواهد داشت و علاقمندان مرد و زن ورزشکار می‌توانند از تمامی استان‌های کشور جهت حضور در این مسابقات، ثبت نام کنند و شرکت برای عموم آزاد است.

اعلام زمان ثبت نام

بهادر رزاقی؛ رییس کمیته کلیستنیکس فدراسیون آمادگی جسمانی با اعلام اینکه رشته کلیستنیکس در چهار شاخه استقامت، قدرت، حرکات نمایشی و یک تکرار بیشینه در بازی‌های ساحلی کیش «کیش گیمز»، حضور خواهد داشت، اظهار کرد: مسابقات کشوری کلیستنیکس از ۲۹ خرداد تا یکم تیر ماه سال جاری در جزیره کیش برگزار می‌شود و ثبت نام از علاقمندان تا ۲۱ خردادماه صورت می‌پذیرد.

حضور مجدد بانوان در مسابقات کشوری پس از چند سال وقفه

وی با بیان اینکه خوشبختانه تا کنون استقبال خوبی از سوی علاقمندان به منظور شرکت در مسابقات کشوری کلیستنیکس در بازی بازی‌های ساحلی کیش «کیش گیمز» صورت گرفته است، عنوان کرد: مسابقات در بخش بانوان در رشته کلیستنیکس آخرین بار طی سال ۹۷ برگزار شد و خوشحالیم که مجددا حضور بانوان در این رشته ورزشی تحت عنوان مسابقات کشوری کلید خورده است و می‌تواند زمینه‌ساز مشارکت ورزشی بانوان ورزشکار کشور در رشته کلیستنیکس باشد.

نحوه ثبت نام ورزشکاران

رییس کمیته کلیستنیکس فدراسیون آمادگی جسمانی در مورد نحوه ثبت نام متقاضیان، اظهار کرد: زنان و مردان علاقمند می‌تواند جهت ثبت نام به آدرس Kishgamesevent.com مراجعه کرده و پس از ثبت نام معرفی نامه را خود را از کمیته کلیستنیکس، دریافت کنند.

رزاقی در مورد رشته‌ کلیستنیکس، خاطرنشان کرد: کلیستنیکس شامل تمریناتی می‌شود که بر پایه وزن بدن آغاز می‌شوند و بتدریج با پیشرفت و سازگار شدن هنرجو از ابزارها و اضافه بار نیز برای دستیابی به حداکثر آمادگی و عملکرد ورزشی بهره‌گیری می‌شود.

وی ادامه داد: رشته کلیستنیکس دارای سه شاخه استقامت، قدرت و نمایشی است، گفت: هر گونه تمرین بدنی منظم و هدفمند که در جهت بدنسازی باشد و بر پایه وزن بدن انجام شود را کلیستنیکس می‌نامند؛ خواه این تمرینات در ارتفاع (کوه)، در خشکی، در آب، یا پیش نیاز و تکمیل کننده هر رشته ورزشی باشد.