اصلاح فرایند مربیگری تمرینات معلق با رویکرد نوین/ جلوگیری از دریافت هزینه اضافی و پرورش مربیان حرفه‌ای در دستورکار فدراسیون آمادگی جسمانی

سرپرست کمیته تمرینات معلق فدراسیون آمادگی جسمانی از اصلاح فرایند مربیگری تمرینات معلق در کشور مطابق با رویکرد نوین، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون آمادگی جسمانی، حمید نعمتیان در گردهمایی کمیته‌های متناظر استانی با اشاره به اینکه برخی مسائل موجب شده بود تا شاهد افت فنى در حوزه مربيگری باشیم، اظهار کرد: به همین دلیل طرح اصلاحيه فرايند مربیگری تمرینات معلق در دستور كار قرار گرفت و اين تغيير با تلاش‌هاى کادر متخصص و اجرائی کمیته تمرینات معلق كشور و همچنين راهنمايى و حمايت‌هاى كميته آموزش فدراسيون آمادگى جسمانى محقق شد.

وی ادامه داد: پرورش مربی کار بلد در حوزه‌های تخصصی ابزارهاى زیر مجموعه كميته تمرینات معلق، جلوگیری از اتلاف وقت متقاضیان و جلوگیری از هزینه اضافی برای متقاضیان از مهم‌ترین مواردی است که در دستورکار قرار دارد.

سرپرست کمیته تمرینات معلق به مراحل دريافت مدرك مربيگرى این رشته اشاره کرد و گفت: پيش نياز مدرك مربيگرى رشته آمادگى جسمانى (فيزيكال فيتنس) براى شركت در مربيگرى تمرينات معلق تغيير پيدا كرده و از اين به بعد دوره عمومى پيش نياز مربيگرى فدراسيون آمادگى حسمانى كه به صورت آنلاين برگزار مى‌شود پيش نياز شركت در مربيگرى اين رشته است.

نعمتیان افزود: آن دسته از متقاضیانی كه در دوره مربيگرى رشته فيزيكال فيتنس (آمادگى جسمانى) شركت کرده‌اند و تاريخ صدور كارت مربيگرى فيزيكال فيتنس آن‌ها تا قبل از ١٠ مرداد سال جاری باشد، مى توانند در دوره مربيگرى جديد شركت کرده و نيازى به گذراندن دوره عمومى پيش نياز جديد فدراسيون ندارند.

به گفته وی مربيگرى تمرينات معلق به سه گرايش تقسيم شده است و علاقه‌مندان  پس از شركت در سمينار يا وبينار آشنايى با تمرينات معلق مى‌توانند در يكى از سه گرايش تى آر ايكس، كراسكور و ريپ ۶۰ یا اريال و سوئينگ یا بانجى و يك ابزار ديگر كه در آينده نزدیک به اطلاع علاقه‌مندان می‌رسد، شرکت کنند.

سرپرست کمیته تمرینات معلق فدراسیون آمادگی جسمانی با بیان اینکه تسهيل در روند دريافت كارت مربيگرى تمرینات معلق، نشان دهنده اخذ آسان مدرك مربيگرى در اين رشته نيست، تاکید کردک همه علاقه مندان بايد داراى مهارت فنى در بخش مربيگرى باشند تا قبول شوند.