دیدار کیومرث هاشمی، احمد گواری و روسای فدراسیون‌های ورزشی با رییس مجلس/ طرح دغدغه‌های ورزش ایران در حضور قالیباف

سرپرست وزارت ورزش و جوانان به همراه سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی و جمعی از روسای فدراسیون‌های ورزشی با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون آمادگی جسمانی، کیومرث هاشمی؛ سرپرست وزارت ورزش و جوانان به همراه احمد گواری؛ سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی و شماری از مدیران ستادی وزارت ورزش و همچنین جمعی از روسای فدراسیون های ورزشی کشور ضمن حضور در مجلس با محمدباقر قالیباف؛ رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار کیومرث هاشمی با قدردانی از قالیباف برای تشکیل این جلسه، به نقش هیات‌های ورزشی و فدراسیون‌ها در موفقیت ورزش ایران در ورزش قهرمانی اشاره کرد و به بیان وضعیت ورزش کشور و نیاز حضور پررنگ ورزش در برنامه هفتم توسعه پرداخت.

همچنین محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم بازنگری در اقدامات بخش ورزش و تبیین نقش دولت در این حوزه، گفت: با نگاهی به فرهنگ تقسیم کار فعلی کشور در می‌یابیم که رده‌های پایین کشور همواره منتظر اقدام رده‌های بالا و رده‌های بالا منتظر اقدامات رده‌های بعدی هستند؛ به این معنا که در باز کردن گره‌ها و حل مشکلات، همگی منتظر برداشتن قدم توسط دیگری هستند و همین باعث می‌شود عمرها تمام شده، دهه‌ها گذشته و اشتباهات تکرار شود، از این رو لازم است در این چرخه ناکارامد تجدید نظر کنیم.

روسای فدراسیون‌های ورزشی در حضور رییس مجلس به بیان مشکلات، دغدغه‌ها و برنامه‌های آتی برای اداره هر چه بهتر ورزش پرداختند؛ موضوعاتی همچون حق پخش تلویزیونی، حضور در برنامه هفتم توسعه، استفاده از پیشکسوتان، اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی، موضوع مالیات، موضوع مسکن و بیمه ورزشکاران، جذب و استخدام ورزشکاران، معافیت از خدمت سربازی و… از نکات مورد اشاره روسای فدراسیون‌های ورزشی بود.