گواری اعلام کرد:

آخرین وضعیت فدراسیون آمادگی جسمانی/ روی ریل پیشرفت حرکت می‌کنیم/ اعلام گزارش به وزارت ورزش در مورد برخی دوره‌های آموزشی غیرقانونی

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی، ضمن تشریح آخرین وضعیت این فدراسیون، گفت: متاسفانه برخی‌ها سعی دارند با عناوین مختلف در رشته‌های زیر مجموعه فدراسیون آمادگی جسمانی فعالیت کنند که درست نیست و  این موضوع را به وزارت ورزش اعلام کرد‌ه‌ایم تا هر کس در چارچوب تعریف شده و صحیح فعالیت کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون آمادگی جسمانی به نقل از ایسنا، درباره آخرین وضعیت فدراسیون تازه تاسیس آمادگی جسمانی توضیح داد: طبق تصمیم وزارت ورزش قرار بر این شد تا کمیته آمادگی جسمانی از فدراسیون ورزش‌های همگانی تفکیک و به صورت یک فدراسیون مستقل فعالیت کند که این اتفاق از ۳۰ مرداد رقم خورد. با این حال بحث تشکیل یک فدراسیون نیازمند یکسری مقدمات و فراهم کردن زمینه‌هایی است که زمانبر است. همچنین برخی کارها اداری و برخی کارها مالی است که باید به آن‌ها رسیدگی شود.

وی ادامه داد: پیگیری این برنامه‌ها خوشبختانه قبل از من توسط آقای خلیلی که یک مدتی مسئولیت سرپرستی این فدراسیون را بر عهده داشت شروع و پیگیری شد که زحمت زیادی کشیدند، بنده هم از زمان گرفتن مسئولیت در این فدراسیون سعی داشته‌ام تا پیگیر همان برنامه‌ها باشم تا هر چه سریع‌تر فدراسیون به شرایط مساعد برسد.

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی، درباره برنامه‌های انجام شده نیز گفت: خوشبختانه سامانه فدراسیون تشکیل شد، سایت فدراسیون راه افتاد، سرپرست هیات‌های ۳۱ استان به علاوه منطقه آزاد کیش مشخص شدند، حکم روسای کمیته‌های متناظر در هیات‌های استانی ابلاغ شده و اکنون به دنبال شناسه مالی خود برای انجام امور هستند. پیگیر هستیم تا شناسه مالی آن‌ها نیز هر چه سریع‌تر شکل بگیرد که یک پروسه طولانی بود، اما این پروسه کوتاه‌تر شد و اکنون می‌توانند در یک هفته شناسه مالی بگیرند.

گواری درباره اهمیت اخذ شناسه مالی نیز گفت: اگر هیات یا کمیته‌ای فاقد شناسه مالی باشد، نمی‌تواند از اعتبارات، درآمد و پولی که از طریق استان و کشور به آن‌ها اختصاص پیدا می‌کند، استفاده کنند. اگر شناسه مالی نباشد حساب آن‌ها شخصی خواهد بود که قانونی نیست و نمی‌توانند این اعتبارات را در حساب شخصی ذخیره کنند. تا کنون برخی استان‌ها این شناسه را گرفته‌اند و برخی هم در حال پیگیری هستند که ان‌شاءالله به زودی آن را دریافت می‌کنند.

گواری درباره شروع کلاس‌های آموزشی کمیته‌ها و رشته‌های مختلف این فدراسیون نیز، گفت: در واقع حدود یک ماه است که کلاس‌های آموزشی ما در همه انجمن‌ها و کمیته‌های زیر مجموعه فدراسیون به شکل کارگاه و سمینار برگزار می‌شوند و ثبت نام برای سایر کلاس‌ها نیز انجام شده است. در رشته‌هایی مثل تمرینات معلق، ایروبیک، پیلاتس و فانکشنال کلاس‌ها انجام شده‌اند. ۵۰ دوره مربیگری نیز در حال ثبت نام است. همه تلاش ما نیز از همین ابتدا پیگیری برنامه‌ها در سطح کشوری است.

برگزاری برخی کلاس‌های غیرقانونی

وی در خصوص برگزاری برخی کلاس‌های غیر قانونی توسط برخی افراد سود جو در زمان پر تنش فدراسیون آمادگی جسمانی نیز گفت: به واسطه خلاء پیش آمده در زمان تفکیک آمادگی جسمانی از فدراسیون ورزش‌های همگانی، یک عده‌ای کلاس‌هایی را برگزار کردند که غیر مجاز بود و اصلا مدرکی هم داده نمی‌شد. کلاس‌هایی هم که می‌گذراندند ارزش قانونی نداشت. کسانی هم که این دوره‌ها را برگزار کردند اصلا مشخص نبود چه کسانی هستند. خوشبختانه به موقع توسط فدراسیون اطلاع رسانی را انجام دادیم و جلوی این کار گرفته شد. در واقع فدراسیون آمادگی جسمانی تا کنون ۱۰۰ دوره آموزش را گذرانده است.

انتخابات ریاست هیات‌های استانی

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی درباره پروسه ثبت نام از داوطلبان حضور در انتخابات ریاست هیات‌های استانی نیز توضیح داد: ما ابتدا برای هیات‌های استانی سرپرست مشخص کردیم و الان در حال ثبت نام کاندیداها برای انتخابات هستیم. این پروسه در استان‌ها شروع شده و خوشبختانه اولین استان هم تاریخ انتخاباتش مشخص شد. انتخابات هیات کهگیلویه و بویراحمد ۲۸ دی است. تا آخر سال امیدواریم خیلی از استان‌ها ریاست هیاتشان مشخص شود و مجمع فدراسیون را هم تشکیل دهیم. سعی می‌کنیم یک مجمع غیر حضوری برگزار کنیم یا اینکه اعضا را دعوت کنیم که در مجمع حضور یابند.

زمان احتمالی برگزاری انتخابات فدراسیون آمادگی جسمانی

وی درباره احتمال برگزاری انتخابات فدراسیون آمادگی جسمانی تا پیش از اتمام سال ۱۴۰۱ نیز گفت: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم انتخابات را قبل از اتمام سال جاری برگزار کنیم، اما یکسری فاکتورها هست که ابتدا باید آن‌ها فراهم شوند. بر اساس آیین نامه جدید، سرپرست‌ها در انتخابات فدراسیون‌ها حق رای دارند، بعید نیست که اگر زمینه آماده شد ما انتخابات فدراسیون را هم برگزار کنیم. البته فعلا تاریخ حدودی هم برای برگزاری مجمع به ما اعلام نکرده‌اند.

بودجه مد نظر وزارت ورزش

گواری درباره میزان بودجه مدنظر وزارت ورزش برای فدراسیون آمادگی جسمانی نیز گفت: فدراسیون ما اواسط سال تشکیل شد اما بودجه هر فدراسیون در ابتدای سال یا در اسفند مشخص می‌شود. تعیین میزان بودجه به یکسری فاکتورها بستگی دارد. به عنوان مثال فعالیت‌های هر فدراسیون در بحث آموزش، مسابقات و … بررسی می‌شود تا رقم‌ نهایی اعلام شود. چون تشکیل فدراسیون وسط سال بود فعلا این اعتبار مشخص نشده اما وزارت ورزش کمکی برای تجهیز و راه اندازی فدراسیون به ما کرد و امیدوارم برای سال آینده بودجه‌ای تهیه کنیم تا رسالت این فدراسیون را به درستی انجام دهیم. 

وی درباره نیاز اساسی فدراسیون آمادگی جسمانی نیز اظهار کرد: خوشبختانه طبق تعاملی که بین فدراسیون و وزارت ورزش هست، روی ریل پیشرفت حرکت می‌کنیم و کمک‌های لازم انجام شده است. ما باید جلوتر رفته، خودمان را بیشتر تثبیت کرده و مخاطبان خود را مشخص کنیم تا بر اساس آن‌ها منابع و امکانات بیشتری از سایر دستگاه‌های مرتبط با ورزش مثل شهرداری و … بگیریم. وزارت در حد توان کمک کرد و اکنون ما باید ارتباطات خود را بیشتر کنیم.

گواری در پایان گفت: برخی رشته‌های فدراسیون ما درآمدزا هستند و خیلی‌ها سعی می‌کنند رشته‌های ما را صاحب شوند. ما این موضوع را به وزارت ورزش اعلام کردیم و فردا نیز جلسه داریم تا هر کس در چارچوب خودش حرکت کند. اعتقاد داریم هر کسی باید در حوزه خودش فعالیت کند که من فکر می‌کنم اگر این اتفاق بیفتد خیلی شاهد هرج و مرج و سردرگمی مخاطبان نخواهیم بود. یکسری عناوین را به کمیته‌ها و انجمن‌های ما اضافه کرده و سعی می‌کنند در آن زمینه فعالیت کنند تا اهداف خود را پیش ببرند. امیدواریم این موضوع رعایت شود.