اعلام یک وبینار آموزشی تمرینات CX «غیرقانونی» توسط هیات بدنسازی و پرورش اندام خوزستان!/ هشدار حقوقی به برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان توسط فدراسیون آمادگی جسمانی

با توجه به ابلاغیه وزارت ورزش و جوانان، برگزاری وبینار آموزشی CX آقایان و بانوان توسط هیات بدنسازی و پرورش اندام استان خوزستان، فاقد اعتبار قانونی است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون آمادگی جسمانی، طبق نامه ابلاغی سیدمحمد پولادگر، معاون وزیر ورزش و جوانان در سال ۱۴۰۱ روش تمرینی CX از ۲۷ آذر ماه سال گذشته به عنوان زیر مجموعه فدراسیون آمادگی جسمانی، فعالیت می‌کند.

بر اساس این ابلاغیه، برگزاری کارگاه تخصصی شکم و پهلو CX آقایان و بانوان که قرار است ۷ و ۸ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ با ارائه مدرک معتبر دوزبانه از فدراسیون بدنسازی و پروش اندام برگزار شود، فاقد اعتبار قانونی است.

فدراسیون آمادگی جسمانی به صراحت اعلام می‌کند برگزاری هر نوع دوره آموزشی، وبینار، سمینار، کارگاه و هر برنامه‌ای در مورد روش تمرینی CX تنها زیر نظر این فدراسیون وجاهت قانونی دارد.

همچنین برگزاری هر نوع دوره آموزشی، وبینار، سمینار، کارگاه و هر برنامه‌ای در مورد روش تمرینی CX توسط هر فرد، فدراسیون ورزشی، شرکت خصوصی، موسسه‌ یا…به جز از مسیر فدراسیون آمادگی جسمانی، فاقد رسمیت و اعتبار قانونی است و این فدراسیون، نسبت به برگزارکنندگان پیگرد قانونی لازم را انجام خواهد و در عین حال نسبت به افرادی که قرار است در این دوره‌ها شرکت کنند هشدار می‌دهد و در صورت فعالیت با مدارک صادر شده، پیگیری حقوقی را در دستورکار قرار خواهد داد.