اعلام یک کارگاه تخصصی تمرینات CX «غیرقانونی» توسط فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام/ پیگیری حقوقی توسط فدراسیون آمادگی جسمانی

با توجه به ابلاغیه وزارت ورزش و جوانان، برگزاری کارگاه تخصصی (وبینار) تمرینات CX (شکم و پهلو) آقایان و بانوان توسط فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، فاقد اعتبار قانونی است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون آمادگی جسمانی، طبق نامه ابلاغی سیدمحمد پولادگر، معاون وزیر ورزش و جوانان در سال ۱۴۰۱ روش تمرینی CX از ۲۷ آذر ماه سال گذشته به عنوان زیر مجموعه فدراسیون آمادگی جسمانی، فعالیت می‌کند.

بر اساس این ابلاغیه، برگزاری کارگاه تخصصی (وبینار) شکم و پهلو CX آقایان و بانوان که قرار است ۴ و ۵ خردادماه سال ۱۴۰۲ با ارائه مدرک دوزبانه از فدراسیون بدنسازی و پروش اندام برگزار شود، فاقد اعتبار قانونی است.

فدراسیون آمادگی جسمانی به صراحت اعلام می‌کند برگزاری هر نوع دوره آموزشی، وبینار، سمینار، کارگاه و هر برنامه‌ای در مورد روش تمرینی CX (شکم و پهلو) تنها زیر نظر این فدراسیون وجاهت قانونی دارد.

همچنین برگزاری هر نوع دوره آموزشی، وبینار، سمینار، کارگاه و هر برنامه‌ای در مورد روش تمرینی CX توسط هر فرد، فدراسیون ورزشی، شرکت خصوصی، موسسه‌ یا…به جز از مسیر فدراسیون آمادگی جسمانی، فاقد رسمیت و اعتبار قانونی است و این فدراسیون، نسبت به برگزارکنندگان پیگرد قانونی لازم را انجام خواهد و در عین حال نسبت به افرادی که قرار است در این دوره‌ها شرکت کنند هشدار می‌دهد و در صورت فعالیت با مدارک صادر شده، پیگیری حقوقی را در دستورکار قرار خواهد داد.