اعلام یک دوره «غیرقانونی» فانکشنال فیتنس توسط فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام!/ مدارک ارائه شده فاقد اعتبار قانونی است

با توجه به ابلاغیه وزارت ورزش و جوانان، برگزاری دوره شیوه‌های نوین تمرینی در فانکشنال فیتنس توسط فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، فاقد اعتبار قانونی است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون آمادگی جسمانی، طبق نامه ابلاغی سید محمد پولادگر، معاون وزیر ورزش و جوانان در سال ۱۴۰۱ «فانکشنال فیتنس» از ۲۷ آذر ماه سال گذشته به عنوان زیر مجموعه فدراسیون آمادگی جسمانی، فعالیت می‌کند.

بر اساس این ابلاغیه، برگزاری وره شیوه‌های نوین تمرینی در فانکشنال فیتنس که قرار است نهم و دهم شهریور ماه سال ۱۴۰۲با ارائه مدرک از فدراسیون بدنسازی و پروش اندام برگزار شود، فاقد اعتبار قانونی است.

فدراسیون آمادگی جسمانی به صراحت اعلام می‌کند برگزاری هر نوع دوره آموزشی، وبینار، سمینار، کارگاه و هر برنامه‌ای در مورد رشته ورزشی فانکشنال فیتنس تنها زیر نظر این فدراسیون وجاهت قانونی دارد.

همچنین برگزاری هر نوع دوره آموزشی، وبینار، سمینار، کارگاه و هر برنامه‌ای در مورد فعالیت ورزشی فانکشنال فیتنس توسط هر فرد، فدراسیون ورزشی، شرکت خصوصی، موسسه‌ یا…به جز از مسیر فدراسیون آمادگی جسمانی، فاقد رسمیت و اعتبار قانونی است و این فدراسیون، نسبت به برگزارکنندگان پیگرد قانونی لازم را انجام خواهد و در عین حال نسبت به افرادی که قرار است در این دوره‌ها شرکت کنند هشدار می‌دهد و در صورت فعالیت با مدارک صادر شده، پیگیری حقوقی را در دستورکار قرار خواهد داد.