سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی اعلام کرد:

ایجاد هیا‌ت‌های آمادگی جسمانی در ۳۲ استان کشور/ سطح آمادگی جسمانی مردم جامعه مطلوب نیست

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی با اشاره به اینکه سطح آمادگی جسمانی مردم جامعه مطلوب نیست، گفت: هیات‌های آمادگی جسمانی را در ۳۲ استان کشور ایجاد کرده‌ایم تا بتوانیم در راستای مقابله با کم‌تحرکی در سراسر کشور گام جدی برداریم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون آمادگی جسمانی، احمد گواری امروز در مجمع انتخاباتی هیات آمادگی جسمانی استان زنجان که با حضور جواد بازرگان مدیرکل ورزش و جوانان استان و سایر اعضای مجمع برگزار شد، اظهار کرد: رشته آمادگی جسمانی حدود یک سال است به‌عنوان فدراسیون شروع به کار کرده و در یک سال اخیر اتفاق‌های خوبی رخ داده است؛ هر کاری در ابتدا، سختی‌های خاص خود را دارد و بسیاری از استان‌ها ابتدا با ابهام کار خود را شروع کردند اما در ادامه با توجه به شرایط پیش آمده به خوبی فعالیت‌ها پیش رفت و فدراسیون روی ریل اصلی خود قرار گرفت.

وی ادامه داد: امروز آمادگی جسمانی در کشور به موقعیت خوبی رسیده است و هیات‌ها ثبات پیدا کرد‌ه‌اند در ۳۲ استان کشور دارای تشکیلات هیات آمادگی جسمانی هستیم طی یک سال اخیر حدود ۸۰۰ دوره آموزشی مختلف را برگزار کرده‌ایم.

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی با اشاره به اینکه آمادگی جسمانی رشته‌ای است که با سلامت مردم در ارتباط است، عنوان کرد: آمادگی جسمانی یعنی توانایی انجام کار توسط افراد و در واقع این رشته با سلامت جامعه ارتباط مستقیم دارد و در بهبود کیفیت زندگی‌ بسیار اثرگذار است.

گواری با بیان اینکه آمادگی جسمانی مختص به سن خاصی نیست، بیان کرد: آمادگی جسمانی رشته‌ای است که همه اقشار با هر سنی می‌توانند در آن فعالیت کنند و هر کسی به فراخور کاری که انجام می‌دهد نیازمند داشتن سطحی از آمادگی‌ جسمانی است تا بدون خستگی بتواند کارش را ادامه دهد.

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی با تاکید بر ضرورت ایجاد ارتباط نزدیک با ارگان‌های مختلف مانند آموزش‌ و پرورش، وزارت علوم، شهرداری‌ها، بسیج، نیروهای نظامی و انتظامی و…برای توسعه رشته آمادگی جسمانی، گفت: آمادگی جسمانی یک موضوع عام‌المنفعه است و باید برای داشتن ورزش مستمر، برنامه‌ریزی داشته باشیم.

گواری افزود: در حال حاضر میزان آمادگی جسمانی مردم جامعه در سطح مطلوبی نیست در حالی که فعالیت بدنی از بروز برخی بیماری‌ها مانند دیابت، مشکلات قلبی و تنفسی، ضعف عضلانی و… جلوگیری می‌کند و باید یک عزم ملی وجود داشته باشد تا بهترین خدمات را ارائه دهیم.