سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی اعلام کرد:

۸ رویداد ملی فدراسیون آمادگی جسمانی تا پایان سال جاری/ توصیه وزیر ورزش مبنی بر تمرکززدایی از تهران در دستورکار فدراسیون 

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی از برگزاری ۸ رویداد رقابتی این فدراسیون به صورت ملی تا پایان سال جاری، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون آمادگی جسمانی، احمد گواری در مورد رویدادها و برنامه‌های ملی و رقابتی فدراسیون آمادگی جسمانی تا پایان سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: هدف فدراسیون آمادگی جسمانی از برگزاری رویدادهای ملی و رقابتی، معرفی رشته‌های تحت پوشش فدراسیون به جامعه مخاطب است تا شاهد مشارکت هرچه بیشتر و بهتر استان‌های سراسر کشور در راستای ارتقاء آمادگی جسمانی در بین آحاد مختلف جامعه باشیم.

وی با اشاره به اینکه در راستای تاکیدات وزیر ورزش و جوانان مبنی بر تمرکززدایی از تهران در میزبانی از رویدادهای داخلی و بین‌المللی، این سیاست راهبردی در دستورکار فدراسیون آمادگی جسمانی قرار گرفته است، عنوان کرد: از جمله وظایف قابل واگذاری فدراسیون آمادگی جسمانی به هیات‌های استانی، ارائه میزبانی مسابقات قهرمانی کشور، اردوها و دوره‌های آموزشی سراسری است.

تشریح اهداف برگزاری رویدادهای ملی

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی با بیان اینکه از جمله اهداف این فدراسیون در راستای برگزاری رویدادهای رقابتی ملی، توضیح داد: ایجاد انگیزه بین جامعه مخاطب اعم از کودکان، بانوان، آقایان، سالمندان و سایر اقشار جامعه جهت افزایش میزان فعالیت بدنی و مقابله با کم تحرکی از جمله اهداف تبیین شده است.

گواری افزود: دیگر هدف برگزاری رویدادهای رقابتی ملی، انتخاب تیم‌های ملی در رشته‌هایی است که دارای مسابقات آسیایی و جهانی هستند، کرد: در رشته‌هایی که دارای فدراسیون‌های جهانی متناظر هستند، مسابقات جهانی و آسیایی برگزار می‌شود و به همین دلیل باید مسابقات انتخابی تیم‌ملی در این رشته‌ها برگزار شود تا سال آینده شاهد حضور پرقدرت ورزشکاران رشته‌های مربوطه در میادین بین‌المللی باشیم.

مسابقات ستارگان پیلاتس-پدل برد

گواری با بیان اینکه برگزاری مسابقات ستارگان پیلاتس-پدل برد برای اولین بار  ۲۷ و ۲۸ دی ماه سال جاری در شهر کنگان بوشهر در بخش آقایان و بانوان برگزار می شود، گفت: همچنین مسابقات زیر ۱۹ سال پیلاتس در بخش بانوان به مناسبت دهه فجر در بهمن ماه به میزبانی استان تهران برگزار می‌شود.

مسابقات کلیستنیکس و ایروبیک قهرمانی کشور

وی با اشاره به اینکه مسابقات کلیستنیکس قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی این رشته به مناسبت دهه فجر در بخش آقایان به میزبانی شیراز برگزار می شود، بیان کرد: همچنین قرار است مسابقات ایروبیک و استپ قهرمانی کشور در بخش بانوان در استان یزد طی هفته اول اسفندماه برگزار شود.

جایزه بزرگ فانکشنال فیتنس

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی با بیان اینکه سومین مرحله مسابقات جایزه بزرگ فانکشنال فیتنس اوایل بهمن در بخش آقایان در تهران برگزار می شود، گفت: علاوه بر این، چهارمین مرحله این مسابقات، اسفندماه در استان بوشهر، برگزار می شود.

مسابقات قهرمانی کشور تمرینات معلق (TRX)

گواری همچنین از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رشته تمرینات معلق (TRX)، خبر داد و اعلام کرد: این مسابقات اسفندماه در بخش آقایان و بانوان در تهران برگزار می شود و آیین افتتاح نمادین آن آذرماه در تهران برگزار شد.

برگزاری لیگ آمادگی جسمانی

وی در پایان از برگزاری لیگ آمادگی جسمانی توسط فدراسیون آمادگی جسمانی برای اولین بار خبر داد و گفت: لیگ آمادگی جسمانی برای اولین بار از سوی فدراسیون آمادگی جسمانی در چهار مرحله طی بهمن و اسفندماه سال جاری در بخش آقایان و بانوان در ۳ استان برگزار می‌شود.