اولین المپیاد ورزشی فدراسیون آمادگی جسمانی برگزار می‌شود/ اعلام جزییات برگزاری المپیاد در بخش بانوان و آقایان در ورزشگاه آزادی

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی از برگزاری اولین المپیاد ورزشی فدراسیون آمادگی جسمانی در ورزشگاه آزادی رده‌های سنی مختلف بانوان و آقایان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون آمادگی جسمانی، احمد گواری در نشست با روسای انجمن‌ها و کمیته‌های فعال فدراسیون آمادگی جسمانی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری اولین المپیاد ورزشی فدراسیون آمادگی جسمانی كشور معرفی و توسعه رشته‌های ورزشی تحت پوشش این فدراسیون است، اظهار کرد: علاوه بر این ارتقاء سطح سلامت و فاكتورهای بدنی، ترسیم فرایند توسعه ورزش قهرمانی در آمایش ملی، استعدادیابی و انتخاب نخبگان رشته‌ها جهت اعزام برون مرزی از دیگر اهداف تبیین شده است.

تشریح اهداف تببین شده

وی ادامه داد: همچنین انتخاب، هدایت و نگهداشت در هر رشته ورزشی، ایجاد انگیزه برای استان‌ها به منظور برگزاری مدل مسابقات، ایجاد شور، نشاط و پویایی در ورزشكاران و هیا‌ت‌های استانی از دیگر اهدافی است که مدنظر قرار خواهد داشت.

اعلام ماموریت‌های تعریف شده

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی در رابطه با ماموریت‌های تعریف شده به منظور برگزاری اولین المپیاد ورزشی فدراسیون آمادگی جسمانی، عنوان کرد: ماموریت‌ها شامل تدوین برنامه كیفی و كمی برگزاری مسابقات، تدوین دستورالعمل رقابت‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های جانبی و نیز برگزاری كارگاه‌های علمی است.

جزییات برگزاری اولین المپیاد ورزشی فدراسیون آمادگی جسمانی

گواری در مورد زمان برگزاری اولین المپیاد ورزشی فدراسیون آمادگی جسمانی كشور نیز، اعلام کرد: بر اساس زمان بندی صورت گرفته به احتمال بسیار زیاد این رویداد با حضور مسئولان ارشد ورزش کشور طی سال جاری برگزار خواهد شد.

وی افزود: قرار بر این است مسابقات در ورزشگاه آزادی و در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و در بخش بانوان و آقایان، برگزار شود و استان‌ها به برگزاری مسابقات استانی و انتخاب تیم‌های استانی ملزم خواهند بود.

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی با اشاره به اینکه جامعه مخاطب علاقمند به رشته‌های ورزشی تحت پوشش این فدراسیون کم نیست، عنوان کرد: رشته‌های فدراسیون آمادگی جسمانی همگن نیستند و با توجه به تنوع رشته‌ها، امکان جذب حداکثری جامعه مخاطب وجود دارد.